پنل و آیفون تصویری

پنل و آیفون تصویری

در نگاه اول به نظر می رسد سیستم آیفون تصویری ارتباطی به سیستم هوشمند ندارد. اما در حقیقت در سیستم هوشمند به کمک پنل و نمایشگر لمسی دیواری امکان استفاده همزمان از پنل داخلی آیفون تصویری، مشاهده دوربینهای تحت شبکه و نرم افزار سیستم هوشمند بر روی تنها یک پنل فراهم شده است. بدین ترتیب کاربر می تواند با مراجعه به یک پنل مرکزی هم سیستم ساختمان هوشمند را کنترل و نظارت نماید، هم دوربینهای محوطه چک کند و هم به فرد مراجعه کند پاسخ دهد و درب را برایش باز کند. این قابلیت ویژه امکان استفاده از پنلهای لمسی در پروژه های هوشمندسازی را توجیه کرده است.

بدین ترتیب در یک ساختمان مسکونی چند واحدی میتواند از یک پنل بیرونی آیفون تصویری از نوع کدینگ یا حتی تشخیص چهره (Face Detector) استفاده کرد و برای سرایداری و نگهبانی از پنل های اینترکام ساده و برای واحدها نیز از پنلهای هوشمند بهره برد. لذا با بکارگیری تنها یک پنل در واحدها هزینه ها کاسته شده و امکان ایجاد ارتباط داخلی بین واحدها و سرایداری نیز برقرار و پاسخگویی به مراجعه کنندگان با کیفیت تصویر بالا صورت می پذیرد.

پنل بیرونی آیفون تصویری

در سیستم هوشمند آیفون تصویری از نوع تحت شبکه و با تکنولوژی Voip می باشد. بدین ترتیب کابل کشی سیستم بسیار کم و بصرفه خواهد بود. پنلهای بیرونی با درجه حفاظتی بالا (IP65) تولید می شوند تا در شرایط مختلف آب و هوایی آسیب نبینند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی امکانات رفاهی متعددی بر روی این پنلها بکارگرفته شده است. نظیر سیستمهای ورود بدون کلید به صورت کدینگ، کارت خوان (RFID Card)، اثر انگشت (Finger Print) و یا در مدلهای پیشرفته تر تشخیص چهره (Face Detector).

نمایشگر لمسی/ دیواری

نمایشگرهای دیواری در ابعاد متنوع ۴، ۷ و ۱۰ اینچ تولید می شوند تا متناسب با نیاز و بودجه پروژه مورد استفاده قرار گیرند. همانطور که اشاره شده این پنلها تحت شبکه بوده و با داشتن سیستم عامل Android امکان کنترل سیستم هوشمند، مشاهده دوربینها و پنل داخلی آیفون تصویری را رفاهم میسازند.

این پنلها دارای سیستم کلود (Cloud) میباشند. بدین معنا که چنانچه به اینترنت وصل شوند می توان از هر نقطه دنیا و از طریق اپلیکیشن موبایل سیستم هوشمند ساختمان را کنترل و نظارت کرد.

به بالای صفحه بردن