مزایای هوشمندسازی هتل ها

مزایای هوشمندسازی هتل ها

سیستم هوشمند گزینه ای بسیار ایده آل برای مدیریت اتاقها، سوئیتها و مشاعات یک هتل بین المللی و با استاندارد جهانی می باشد. در هر اتاق یا سوئیت کلیدهای ترموستاتیک چندکناره در فضاها و یا حتی کنار سرتختها نصب میشود. مراجعین میتوانند از طریق این کلیدهای هوشمند سیستم سرمایش/ گرمایش، پرده برقی و روشنایی ها را کنترل کنند. امکان نصب لیبلهای استاندار هتلی بر روی هر کلید این امکان را می دهد تا مراجعین هتل از هر کشور و هر زبان بتوانند با این کلیدها به سادگی کار کنند. با وارد کردن کارت هتل در هر اتاق، سناریو خوش آمدگوی (Welcoming) به صورت خودکار اجرا می شود. بدین ترتیب چراغهای ورودی روشن شده، کلیدها و ترموستات فعال میگردد و فیلم خوش آمدگوی از تلویزیون پخش می شود. هنگام ترک اتاق نیز با برداشتن کارت هتلی همه چراغها و ترموستات خاموش می شوند، پرده برقی بسته شده و پس از چند ثانیه چراغ ورودی خاموش می شود تا فرصت ترک به ساکنین داده شود.

سرور هوشمند مرکزی در هتل این امکان را میدهد تا وضعیت هر اتاق یا سوئیت توسط اپراتور مرکزی کنترل و نظارت شود. این سرور دارای یک نرم افزار گرافیکی پیشرفته است که در آن میتوان به سادگی نقشه اتاقهای هر طبقه را مشاهده و اطلاعات مربوطه نظیر روشنایی، سیستم سرمایش/ گرمایش و وضعیت درخواست ساکنین هر اتاق را مشاهده کرد. با فشردن کلیدهای مزاحم نشوید  (Don’t disturb)و نظافت اتاق (Make up room) توسط ساکنین یک پیام هشدار در نرم افزار سیستم هوشمند ارسال می شود و اپراتور مرکزی از درخواست ساکنین مطلع و اطلاعات را در اختیار بخشهای مختلف هتلداری و خدمات قرار می دهد. همچنین وضعیت درب هر اتاق و قرار گرفتن هتل کارت نیز توسط اپراتور مرکزی بر روی نرم افزار سیستم هوشمند قابل مشاهده است. امکان دیگر نصب دستگاه سنجش میزان برق مصرفی (Smart Metering) در هر اتاق است. در صورت استفاده غیرمتعارف از برق در هر اتاق یا سوئیت یک پیام هشدار برای اپراتور ارسال میشود تا موضوع را پیگیری و مانع افزایش هزینه های برق و خدمات هتل گردد. همچنین تاسیسات برق در مشاعات هتل و سالنهای اجتماعات و غذاخوری نیز از طریق نرم افزار هوشمند قابل مدیریت و کنترل می باشند. هتل کارت فقط برای باز کردن درب اتاقها کاربرد ندارد بلکه میتوان به کمک این کارتها شاسی آسانسور را فعال کرده و یا درب استخر را متناسب با ساعت و فعالسازی صورت گرفته، باز کرد. لابی ها و کریدورهای هتل توسط سنسورهای حضور سقفی پوشش داده میشوند.

بدین ترتیب با تردد افراد چراغها روشن شده و یا در حالتهای پیشرفته تر به صورت نرم (Fading) روشن می شوند و همزمان سیستم صوتی فعال شده و باندهای سقفی موزیک ملایمی را پخش میکنند. حتی این سناریو جذاب در سرویسهای بهداشتی و آسانسور نیز قابل اجراست. در محوطه بیرونی نیز انواع سنسورهای حرکتی نصب شده اند که با تردد ساکنین در شب علاوه بر روشن کردن چراغهای عبوری سیستم موزیک نیز فعال شده و از باندهای ضدآب (Water proof; IP65) موزیک ملایم پخش می شود.

خلاصه ای از کاربردهای هوشمندسازی:
۱) کلیدهای هوشمند چندکاره با قابلیت برنامه ریزی در اتاقها و سوئیتها
۲) نرم افزار جامع مدیریت و نظارت بر تاسیسات برق در هر اتاق
۳) کنترل خودکار سیستم سرمایش/ گرمایش در مشاعات هتل
۴) نورپردازی ویژه نما، لابی ورودی و کریدورها با تاریکی هوا
۵) سناریو خوش آمدگویی (Welcoming) به مهمانان هنگام ورود به اتاق
۶) سیستم پکپارچه کارت خوان برای ورود به اتاق، آسانسور و استخر
۷) کاهش هوشمند حجم ذخیره سازی تصاویر دوربینها با تکنولوژی PIR
۸) سیستم صوتی جامع برای پخش موزیک در لابی، غذاخوری و غیره

به بالای صفحه بردن