خدمات مشاوره، طراحی، تامین و راه اندازی سیستم هوشمند

خدمات مشاوره، طراحی، تامین و راه اندازی سیستم هوشمند

در گذشته نه چندان دور متقاعد کردن کارفرمایان پروژه های ساختمانی به استفاده از سیستمهای هوشمند کار بسیار مشکلی بود. عدم اطلاعات کافی مشتریان در خصوص این سیستمها، محدود بودن تولید کنندگان و شرکتهای فعال در این حوزه و عدم اطمینان سرمایه گذاران، اجرای پروژه های هوشمندسازی را مشکل ساخته بود. اما امروزه با فراگیری و پیشرفت تکنولوژی و حضور بیش از یک دهه شرکتهای فعال در این حوزه زمینه برای اجرای هرچه بهتر این سیستمها در ساختمانهای لوکس و مدرن فراهم ساخته است. در موارد متعددی حتی واحدهای بازسازی شده نیز تمایل به استفاده از این سیستمها را دارند. اجرای موفقیت آمیز این سیستمها در انواع پروژه های ساختمانی از مسکونی و ویلا گرفته تا مجتمع های اداری و هتل ها سبب شده تا در هر ساختمان بخشی یا تمام تاسیسات برق از طریق سیستمهای هوشمند کنترل و نظارت شوند.

شرکت تیکو دارای نیروهای فنی متخصص در رشته های برق و کامپیوتر می باشد. بر این اساس خدمات فنی و مهندسی متعدد در کنار تامین و بازرگانی قطعات را به مشتریان خود ارائه می دهیم. پیش از شروع هرگونه اقدام و یا خرید لوازم هوشمندسازی ارائه مشاوره به کارفرمایان امری ضروری است. به منظور رفاه حال مشتریان و توسعه هوشمندسازی ساختمانها، خدمات مشاوره در شرکت تیکو پیش از عقد قرارداد رایگان است.

خلاصه ای از خدمات شرکت تیکو و نحوه ارتباط با مشتریان در قالب اینفوگراف ذیل به تصویر کشیده شده است.

۱.بازدید اولیه

ابتدا کارشناسان تیکو از محل پروژه ساختمانی بازدید کرده تا میزان پیشرفت عملیات عمرانی و همچنین تاسیسات برق را مشاهده نمایند. همچنین پیرو جلسه با کارفرما و مسئولین پروژه ابتدا توضیحات کامل در خصوص برندها و قابلیتهای فنی سیستم هوشمند ارائه می گردد. سپس کارشناس مربوطه درخواستهای مشتری محترم را یادداشت و به شرکت گزارش بازدید می دهند.

۲.ارائه پیشنهاد فنی و مالی (Proposal)

پیرو درخواستهای کارفرمای محترم و براساس تجارب کارشناسان تیکو پیشنهادات فنی و مالی برای پروژه آماده می گردد. ارائه چند پیشنهاد مختلف به کارفرمایان پروژه این امکان را می دهد تا بتوانند طرحهای مختلف را از نظر نوع برندها، ظاهر کلیدها و ترموستات و سایر موارد مقایسه و همزمان هزینه تمام شده هر طرح را مشاهده نمایند. ارائه پیشنهاد فنی و مالی در شرکت تیکو رایگان است.

۳.عقد قرارداد

در میان پیشنهادات ارائه شده نهایتاً خریدار محترم یک طرح را انتخاب می نماید. این طرح به لحاظ قابلیتهای فنی و قیمت تمام شده مورد تایید کارفرمای محترم میباشد. سپس پیش نویش قرارداد با رعایت کلیه اصول فنی و حرفه ای و با درج شرایط پرداخت، زمان تحویل تجهیزات و مدت زمان اجرای پروژه تهیه و در اختیار کارفرما قرار می گیرد. در نهایت قرارداد با توافق طرفین به امضا میرسد.

۴.طراحی و مهندسی

پس از عقد قرارداد با کارفرمای محترم خدمات فنی و مهندسی آغاز می شود. بدین ترتیب طی چند جلسه نحوه اجرای زیرساخت تاسیسات برق هوشمند به مجری برق آموزش داده شده و دستورکارهای لازم در اختیار ایشان قرار می گیرد. باتوجه به اجرای متفاوت سیستم هوشمند از سیستم برق معمولی نقشه های اجرایی نیز توسط تیم فنی تیکو اصلاح میگردند.

۵.تامین قطعات

متناسب با صورت اجناس اشاره شده در توافق فی مابین، واحد بازرگانی شرکت در اسرع وقت نسبت به ثبت سفارش از شرکتهای مربوطه اقدام می نماید. پس از واریز و حواله وجوه به حساب شرکتهای مربوطه، فرآیند تامین تجهیزات و سپس ارسال آنها با شرکت حمل و نقل معتبر آغاز می شود. کارکنان شرکت تمام تلاش خود را خواهند کرد تا کالاها را زودتر از زمان تعهد خود تحویل پروژه دهند.

۶.نصب و راه اندازی

تقریباً پس از تکمیل عملیات ساختمانی در پروژه، زمان نصب و راه اندازی نرم افزاری تجهیزات هوشمند شروع می شود. برنامه نرم افزاری سیستم هوشمند ابتدا در شرکت طراحی و سپس در مراجعه حضوری به پروژه بر روی دستگاهها دانلود می شوند. پس از دانلود کامل قطعات عملکرد سیستم هوشمند توسط کارشناسان فنی چک می شود و هرگونه عیب و ایراد احتمالی بر طرف می گردد.

۷.آموزش و تحویل سیستم

پس از اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات سیستم هوشمند زمان تحویل کار به خریدار محترم فرا می رسد. همزمان آموزش نحوه بهره برداری از سیستم نیز داده می شود. این آموزش از طریق دفترچه راهنمای تهیه شده اتفاق می افتد و در انتهای آموزش، این دفترچه در اختیار کارفرما قرار می گیرد تا در زمان بروز مشکل یا عدم اطلاع از عملکرد سیستم به آن مراجعه نماید.

۸.پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی، نگهداری و تعمیر قطعات در آینده همواره از نگرانی های مشتریان سیستمهای هوشمند می باشد. شرکت تیکو تلاش کرده است تا ارتباط خود را با پروژه ها پس از تحویل و راه اندازی حفظ نماید و در صورت بروز هرگونه عیب یا ایراد در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی مشتریان باشد. بعضاً به پروژه ها پیشنهاد می شود ۶ماه پس از بهره برداری با مجموعه قرارداد پشتیبانی منعقد کنند.

به بالای صفحه بردن