آموزش سیستم هوشمند تحت استاندارد KNX

آموزش Knx

با آموزش بی نهایت شوید …

یکی از نگرانی های مشتریان سیستمهای هوشمند راه اندازی درست و مناسب تجهیزات می باشد. در بسیاری از پروژه ها از محصولات با کیفیت و برندهای جهانی استفاده شده است اما به دلیل عدم نصب و راه اندازی مناسب و بعضاً عدم آموزش نحوه استفاده به کاربران، سیستم هوشمند نه تنها موجب آسایش و راحتی نشده بلکه باعث نارضایتی و عدم اطمینان از کارکرد را برای کاربران بوجود آورده و به طبع آن به مفهوم هوشمندسازی و شرکتهای فعال در این حوزه آسیب جدی وارد شده است.

از این رو شرکت تیکو با پشتیبانی کارشناسان فنی خود و سرمایه گذاری بر روی آنها موفق به کسب گواهینامه های بین المللی Basic, Advanced, Tutor از انجمن جهانی KNX گردید. با اخذ مدرک Tutor Certificate شرکت تیکو در سال ۲۰۱۷ میلادی موفق به دریافت مجوز رسمی از انجمن KNX جهت برگزاری دوره های آموزشی سیستم هوشمند KNX گردید.

این دوره برای مهندسین برق، کامپیوتر و علاقمندان حوزه هوشمندسازی برق ساختمان مناسب و کارآمد است. لازم به ذکر است پیش از شرکت در دوره های آموزشی داشتن اطلاعات اولیه در خصوص سیستم برق و نحوه اجرای برق کشی در پروژه های ساختمانی الزامیست. از این رو توصیه می گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به صفحه مقالات سایت و یا سایت رسمی انجمن KNX به نشانی knx.org مراجعه گردد.

در صورت موفقیت در آزمونهای تئوری و عملی دوره های آموزشی، گواهینامه رسمی برای شرکت کنندگان توسط انجمن KNX در کشور بلژیک صادر میگردد که این گواهینامه بین المللی بوده و در هر کجای جهان معتبر میباشد. همچنین نام فرد شرکت کننده در سایت رسمی انجمن KNX نیز درج میگردد که خود باعث اعتباری جهانی برای شرکت کنندگان میباشد.

مراحل شرکت در دوره های آموزشی بدین شرح می باشد:

  • ابتدا لازم است در سایت انجمن KNX به آدرس knx.org عضو شوید.
  • سپس در سایت my.knx.org وارد حساب کاربری خود شده و از آنجا به تب Applications مراجعه کرده و بعد گزینه “شرکت در دوره آموزشی” را انتخاب نمایید. لیستی از شرکتها و تاریخ برگزاری دوره ها برای شما باز خواهد شود که می توانید با انتخاب شرکت Tanootas International (TICO) و متناسب با تاریخ و زمان مورد نظر خود در دوره شرکت نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به فایل PDF مربوطه مراجعه نمایید.

در روز آخر دو آزمون تئوری و عملی از داوطلبان گرفته می شود که در صورت کسب حداقل نمره ۵۰% در آزمون تئوری و همچنین ۵۰% در آزمون عملی، داوطلب موفق به اخد مدرک بین المللی KNX می گردد.

آزمون تئوری به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی  می باشد و سوالات مستقیماً توسط سایت انجمن KNX طراحی می گردد. در پایان آزمون نتیجه نهایی نیز در همان لحظه به داوطلب نمایش داده می شود. در صورت عدم موفقیت داوطلب در آزمون تئوری و به دلایلی نظیر استرس، از دست دادن زمان و یا عدم آشنایی کافی به زبان انگلیسی، شرکت تیکو این مجوز را دارد تا یکبار دیگر این آزمون مجدد از داوطلب گرفته شود. 

 

آزمون عملی نیز در محل برگزاری آزمون و از طریق استندهای آموزشی برگزار خواهد شد. جهت قبولی در این آزمون لازم است داوطلب نسبت به نرم افزار ETS5 آشنایی داشته باشد. سوالات این آزمون مطابق با استانداردی که انجمن KNX معرفی می نماید توسط کارشناسان شرکت تیکو تهیه می شود و داوطلبان باید در مدت زمان معین شده درخواستهای نرم افزاری را ایجاد و سپس بر روی دستگاهها دانلود نمایند.

سرفصلهای آموزشی دوره KNX Basic به شرح جدول ذیل می باشد.

امتیازات ما در برگزاری دوره های آموزشی:

  • به کارگیری مربیان حرفه ای دارای مدرک KNX Tutor از مقر این انجمن در بلژیک (بروکسل)
  • دارای گواهینامه رسمی جهت برگزاری دوره آموزشی
  • استفاده از استندهای آموزشی پرتابل و ثابت به همراه قطعات هوشمند به روز و کارآمد
  • امکان برگزاری دوره در مکان دلخواه متقاضیان
  • مشاوره به مهندسان دوره دیده جهت موفقیت آنها در کسب و کار
  • قیمت بسیار مناسب و مقرون بصرفه!

گواهینامه برگزاری دوره آموزش Knx

راهنمای عضویت در انجمن KNX

عناوین دوره آموزشی Basic Course

به بالای صفحه بردن