پروژه مهستان

  • نام پروژه: ویلای مهستان
  • موقعیت: تهران، شهرک غرب
  • کارفرما: جناب آقای معصومی
  • آرشیتکت: کامران حیرتی
  • زیربنای مفید: ۴ طبقه مسکونی (مجموعاً ۲۰۰۰ مترمربع)
  • مساحت زمین: ۸۷۰ متر مربع
  • تاریخ تکمیل پروژه: ۱۳۹۸
  • تعداد تجهیزات هوشمند از پروتکل KNX در پروژه: ۲۵۷ قطعه
  • برندها: Schneider- Electric (Germany), Mobotix (Germany), iRoom (Austria), ControlTronic (Germany)
  • افتخارات: نامزد جایزه جهانی KNX Awards 2022
ویلای مهستان

ویلایی مدرن با امکاناتی بی نظیر!

حقیتاً این ویلا را باید یک ساختمان تمام هوشمند دانست. ویلایی مدرن با امکانات هوشمندسازی بسیار متنوع؛ در این ویلا کلیه روشنایی های داخل ساختمان، نما و محوطه با سیستم هوشمند کنترل میشوند. برخی از چراغهای داخلی بر روی سیستم دیمر قرار دارند و به راحتی میتوان شدت نور آنها را تنظیم کرد. با تاریک شدن هوا ایستگاه هواشناسی هوشمند وارد عمل شده و چراغهای نما و محوطه را خودکار روشن میکند. کلیه پنجره های ساختمان مجهز به پرده برقی هستند و از طریق کلیدهای هوشمند، اپلیکیشن موبایل و تایمر هفتگی قابل کنترل میباشند. سیستم سرمایش/ گرمایش این ویلا ترکیبی از گرمایش کف و اسپلیت یونیت است. ترموستاتهای هوشمند متناسب با فصل سال کلکتورهای گرمایش کف و به کمک IR Emitter اسپلیت یونیتها هوشمندانه کنترل می شوند. 

تاسیسات مکانیک نیز توسط سیستم هوشمند کنترل می شوند. با نصب سنسورهای PT100 و اتصال به دستگاه Analogue Input دمای برگشت جکوزی و استخر سنجیده می شوند و متناسب با دمای تنظیم شده توسط کاربر، سیستم گرمایش و تصفیه استخر و جکوزی نیز توسط سیستم هوشمند کنترل می شوند. سرور مرکزی تحت شبکه در این ویلا کاربردی تکمیلی و مهم دارد. کاربر می توان از طریق اپلیکیشن موبایل از داخل و خارج ساختمان سیستم را کنترل و نظارت کند.

امکانات سیستم هوشمند در این ویلای جذاب:

۱- روشنایی: اجرای سناریوهای نوری متنوع- دیم (تنظیم شدت نور) آویزها، آباژور و هالوژنهای سقفی- روشنایی خودکار توسط سنسورهای حضور با حساسیت بالا

۲- سرمایش و گرمایش: کنترل اتومات دستگاههای اسپلیت یونیت توسط ترموستاتهای هوشمند اتاقی (بدون نیاز به ریموت اسپلیت یونیتها)

۳- سیستم امنیتی و نظارتی: پوشش کامل ویلا توسط بیش از ۱۲ دوربین تحت شبکه با کیفیت ۴ مگاپیکسل- نصب مگنتهای درب و پنجره بر روی دربهای ورودی، بازشوی پنجره ها و حتی درب گاوصندوق جهت نظارت دائمی توسط اپلیکیشن موبایل همراه با ثبت وقایق بر روی سرور هوشمند

۴- کنترل هوشمند تاسیسات مکانیک: تنظیم دلخواه دمای استخر و جکوزی- تعریف تایمر هفتگی توسط اپلیکیشن موبایل برای تصفیه آب استخر و جکوزی- اجرای سیستم آبیاری خودکار با قابلیت فرمان دستی توسط خود کاربر

۵- سرور هوشمند تحت شبکه: این سرور هوشمند امکان کنترل و نظارت بر تاسیسات برق را توسط یک اپلیکیشن گرافیکی زیبا بر روی انواع تلفنهای هوشمند فراهم ساخته است. لذا کاربر از داخل و خارج ساختمان همه چیز را کنترل و نظارت میکند.

پروژه منتخب انجمن KNX در سال ۲۰۲۲ میلادی:

این ویلای فوق مدرن به عنوان یکی از ۵ پروژه منتخب و برتر بخش آسیایی (Smart Home- Asia) مسابقه بین المللی KNX Awards 2022 انتخاب و نامزد دریافت جایزه جهانی KNX گردید.

جهت مشاهده فیلم کامل امکانات و قابلیت های سیستم هوشمند این ویلای شگفت انگیز در کانال یوتیوب،کلیک کنید >>

 جهت مشاهده گواهینامه رسمی این پروژه از انجمن جهانی KNX، کلیک کنید >>

به بالای صفحه بردن