نمایشگاه و ساختمان اداری آریوچوب

  • نام پروژه: نمایشگاه و ساختمان اداری آریوچوب
  • موقعیت: احمدآباد مستوفی، شهرک صنایع چوب
  • کارفرما: جناب آقای شریفی
  • آرشیتکت: جناب آقای دکتر تغابنی
  • جوایز: جایزه اول معمار سال ۲۰۱۵ ( ۱۳۹۳ )
  • زیربنای مفید: ۳ طبقه اداری و دو طبقه شوروم (مجموعاً ۱۰۰۰۰ مترمربع)
  • تاریخ تکمیل پروژه: ۱۳۹۳
  • تعداد تجهیزات هوشمند از پروتکل KNX در پروژه: ۱۹۸ قطعه
  • برندها: Schneider- Electric (Germany), Mobotix (Germany), SAMSUNG (South Korea)
نمایشگاه و ساختمان اداری آریوچوب

محیطی هوشمند برای یک کسب و کار حرفه ای

در ساختمان شرکت آریوچوب به مساحت ۱۰۰۰۰ مترمربع کلیه تاسیسات الکتریکال به صورت هوشمند تحت استاندارد بین‌المللی KNX کنترل و نظارت می‌شوند. روشنایی، تهویه مطبوع مرکزی (AirWasher)، کرکره‌ها و پرده‌های برقی، اعلام حریق، سیستم امنیتی، دوربین‌های تحت شبکه به همراه زیرساخت جامع تاسیسات شبکه (TCP/IP) از قابلیت‌های این پروژه می‌باشد.

روشنایی

بیش از ۴۵ عدد حسگر سقفی (چشمی الکترونیکی) وظیفه کنترل هوشمند روشنایی در اتاق‌های اداری را به عهده دارند. در کنار این حسگرها کلیدهای هوشمند نیز با طراحی مدرن کنترل روشنایی عمومی لابی‌ها و سالن‌های نمایش (Showroom) را انجام می‌دهند. طراحی و برنامه‌ریزی مناسب حسگرها علاوه بر ایجاد آسایش بیشتر برای پرسنل مجموعه، بهینه‌سازی مصرف را نیز به ارمغان می‌آورند. همچنین در لابی ورودی امکان نورپردازی با تنظیم شدت نور (Dimming) لوستر و چراغ‌های دیواری فراهم شده است. 

سرمایش/ گرمایش

وجود ترموستات‌های دیجیتالی متعدد در بخش‌های مختلف ساختمان کنترل بهینه دستگاه AirWasher را فراهم می‌سازد. در فصل تابستان کنترل فن‌های دمنده و بوستر پمپ‌های آبپاش و  در فصل زمستان دمنده‌ها و کویل آب‌گرم، دمای مطبوع ساختمان را تامین می‌کنند.   

کرکره‌های برقی

کرکره‌های برقی و پرده‌های نمایش نیز تحت کنترل‌اند. همچنین با نصب مگنت بر روی درهای ورودی، هرگونه تردد در ساختمان قابل نظارت بوده و زمان و تاریخ مربوطه در سرور مرکزی ثبت و ضبط‌می‌گردد.همچنین‌کرکره‌هادرساعات‌غیراداری‌غیرفعال میشوند.

دوربین‌های نظارتی

کلیه مناطق تحت نظارت دوربین‌ها می‌باشند. انواع دوربین‌های تحت شبکه با قابلیت نظارت از داخل و خارج مجموعه و از طریق تلفن‌های  هوشمند و نرم‌افزارهای مربوطه هرگونه رخدادی را ثبت می‌کنند.

سرور مرکزی

در کنار امکانات فوق، سرورمرکزی (Home Server) نیز نظارت‌ و کنترل را تکمیل می‌کند. نرم‌افزار گرافیکی سرور از داخل و خارج ساختمان با امکان اعمال زمان‌بندی‌های هفتگی و سیاست‌های مدیریتی آسایش و امنیت خاطر را بیش از پیش برای مدیران مجموعه فراهم می‌سازد.

ایستگاه هواشناسی

این دستگاه هوشمند با سنجش اطلاعات جوی نظیر دما، میزان شدت نور (Lux)، سرعت وزش باد و بارش‌های جوی علاوه بر ارائه اطلاعات مفید به کاربران، امکان ایجاد سناریوهای خودکار نظیر روشنایی اتوماتیک در شب را فراهم میکند.

به بالای صفحه بردن