ساختمان مسکونی فردین

  • نام پروژه: ساختمان مسکونی فردین
  • موقعیت: تهران، نیاوران
  • تعداد طبقات و واحدها: ۱۰ واحد مسکونی در متراژ ۴۰۰ مترمربع
  • مساحت زمین: ۸۵۰ متر مربع
  • تاریخ تکمیل پروژه: ۱۳۹۹ (۲۰۲۰ میلادی)
  • تعداد تجهیزات هوشمند از پروتکل KNX در پروژه: ۱۶۵ قطعه
  • برندها: Schneider- Electric (Germany), INTERRA (Turkey), ASTRUM (Turkey)
ساختمان مسکونی فردین

ساختمانی از برندهای معتبر

با وجود پیشرفت چشمگیر هوشمندسازی در پروژه های ساختمانی جدید اما هنوز کارفرمایانی هستند که نسبت به استفاده از این سیستمها در ساختمان خود محتاط هستند و از پیچیدگی ها و هزینه های اجرایی این سیستمها نگرانند. در این پروژه ده واحدی تلاش کردیم تا با استفاده از برندهای متنوع با حفظ امکانات فنی فوق العاده سیستم KNX هزینه اجرایی برای کارفرما را به حداقل برسانیم. این تجربه موفق باعث شده تا بتوانیم با این کارفرما پروژه های دیگری را نیز اجرا کنیم. در هر واحد مسکونی از کلیدهای ترموستاتیک چند منظوره استفاده شده است که با برنامه ریزی نرم افزاری حرفه ای و کاربر پسند امکان کنترل روشنایی، پرده برقی و فنکوئلهای سه دور از طریق هر کدام از این کلیدها به راحتی امکان پذیر میباشد.

سیستم هوشمند در واحدهای این مجتمع مسکونی شرایط را برای زندگی مدرن و ایده آل فراهم ساخته است. در ورودی واحد یک سنسور سقفی هوشمند تعبیه شده است تا در هنگام ورود ساکنین با تاریکی مواجه نشوند. همچنین کلیدهای ترموستاتیک چندمنظوره از برند آلمانی اشنایدر امکان کنترل آسان روشنایی، پرده های برقی و فنکوئل را در هر فضا فراهم میسازد. در سالن پذیرایی هر واحد یک نمایشگر لمسی ۱۰ اینچ با نرم افزار گرافیکی جذاب نصب شده است.

همچنین یک تاچ پنل هوشمند در پذیرایی هر واحد نصب شده که به کمک آن کل سیستم به صورت مرکزی قابل کنترل بوده و با داشتن اپلیکیشن موبایل به راحتی میتوان سیستم را از راه دور و توسط گوشی موبایل کنترل و نظارت کرد. این نمایشگر لمسی دارای سیستم پیشرفته Cloud است که امکان نصب اپلیکیشن مخصوص بر روی گوشی های موبایل را فراهم میسازد و همچنین در صورت اتصال این نمایشگر به اینترنت می توان از هر نقطه دنیا سیستم هوشمند را کنترل و مانیتور کرد.

به بالای صفحه بردن